Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde blgdrop.com 'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile şirket adresimize iade edebilirsiniz. 

İade işlemleri için;

• İade ürünlerinizi ekinde iade sebebini bildiren bir not ile göndermeniz gerekmektedir.

• İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, ürünü iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.
 

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

• İadeler mutlaka orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örn.: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

• İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir not ile göndermeniz gerekmektedir.

• İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da Yurtiçi Kargo ile gönderim yapmanız gerekir. İade ve değişimlerde kargo ücreti alıcıya aittir. Dilediğiniz kargo şirketi ile ücret size ait olacak şekilde gönderebilirsiniz.

Özel Ürünler İçin İade Şartları

Kişiye özel tasarlanan ürünlerde iade söz konusu olmamaktadır. Ürün sizin için hazırlandıktan sonra karşılıklı mutakabat sağlandıktan sonra satış işlemi gerçekleştirilir. 

İadesi olmayan ürünler,

• Tüketicinin özel istek ve talepleri doğrultusunda üretilen veya değişiklik yapılan ürünler,

• Vücut ile temas gerektiren ürünler (kulakiçi kulaklık, kulaküstü kulaklık vb)

• Ürünün tekrar satışa uygunluğunun yitirilmiş olması,

• 14 Günlük Cayma hakkı süresinin dolması,

• Ambalajı bozulmuş, ekran üzerindeki koruyucu jelatinin sökülmüş olması, ürün üzerinde ki çiziklerin olması vb. durumdaki ürünlerin iadesi kabul edilememektedir. 

İade İşlemleri

Gelen ürün öncelikle tarafımızdan incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yâda tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Bu işlem en geç 14 iş günü içerisinde tamamlanır. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.

İade işlemi onaylandığında dilerseniz iade bedeli ürünü kredi kartı ile aldıysanız kart hesabınıza ya da banka hesabınıza havale olarak en geç 2 iş günü içerisinde ödenir, dilerseniz iade bedelini alışveriş çeki olarak kullanabilirsiniz.

İade veya değişiminiz onaylandıktan sonra ürün tutarı, kargo ücreti düşülerek kullandığınız kredi kartına veya banka hesabına yatırılacaktır.